Atrakcje

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

albo inaczej- dlaczego podoba nam się życie w Półkotach

  • Jezioro Berżnik- ok. 4 minuty drogi pieszo od gospodarstwa, brzeg z pomostem i miejscem na ognisko wyłącznie dla naszych Gości. Jezioro jest bardzo czyste (poziom czystości waha się między I a II klasą) i leży w strefie ciszy. Ma kształt polodowcowej rynny o łącznej powierzchni 81 ha, średnia głębokość- 10 m, w najgłębszym miejscu blisko 40 m. Ryby- szczupak, okoń, płoć, ukleja. Możliwość wynajęcia łódek i kajaków u sąsiada. W bliskiej okolicy jeziora: Dubelek, Ryngis, Gailik, Kelelig, Pilwie, Iłgielk. Pozwolenie na łowienie ryb kupuje się u dzierżawcy jeziora na stacji benzynowej w Sejnach. Koszt 29 zł/doba, obowiązuje na 7 wymienionych jezior.
  •  Las w Półkotach- wieś graniczy z sosnowo-mieszanym lasem, gdzie znajdziecie Państwo w sezonie owoce runa leśnego-poziomki, czarne jagody, grzyby. W odległości 4 km Puszcza Augustowska- jeden z największych kompleksów leśnych Polski z rezerwatami leśno-wodnymi Łępis i Pomorze.
  • Szlak Rowerowy Pierścienia Suwalszczyzny -gospodarstwo leży na trasie rowerowej biegnącej przez najbardziej malownicze i ciekawe kulturowo zakątki Suwalszczyzny. W okolicy sporo ostatnich szutrowych dróg wśród pagórków, jezior i lasów „z dala od cywilizacji”, gdzie ciągle widać ślady krzyżujących się losów Polaków, Litwinów, Żydów, Rosjan Staroobrzędowców, Tatarów…Dla Gości z rowerami  udostępniamy garaż na ogrodzonym podwórku. Profesjonalna wypożyczalnia rowerów mieści się w Sejnach.
  • Zwierzaki- w naszym gospodarstwie mieszkają dwa konie, towarzyskie trzy koty, pies i kury. Dużo radości zwłaszcza dla dzieci.
  • Bajnia (sauna) nad rzeką Hołnianką-w odległości 2 km od naszego gospodarstwa sąsiad zaprasza do radzieckiego wozu bojowego adaptowanego na bajnię (saunę). Z sauny wskakuje się dla ochłody prosto do rzeki Hołnianki. Miejsce kameralne, ciche i z niezwykłym klimatem. Można zasiedzieć się tam całą noc przy ognisku.
  • Obserwacja ptaków- bociany, żurawie, czapla siwa, kanie i jastrzębie, łabędzie nieme to tylko nieliczne z ptaków gniazdujących nad naszym jeziorem.
  • Spływy kajakowe- w okolicy można skorzystać z oferty spływów kajakowych rzekami Marychą lub Czarną Hańczą. Obie rzeki mają spokojny nurt i urozmaiconą linię brzegową.
  • Jazda konna- pobliskie gospodarstwo oferuje naukę jazdy konnej oraz dla zaawansowanych jeźdźców przejażdżki w terenie
  • Wycieczki na Litwę- Druskienniki, Wilno, Kowno-  nasze gospodarstwo położone jest zaledwie 7 km od przejścia granicznego w Ogrodnikach, do Wilna jedzie się 2, 5 godz. samochodem, do Druskiennik- zaledwie godzinę.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s